Зубко закликав ЦВК оголосити перші вибори в ОТГ вже у жовтні 2017 року

28 июля 2017 - Evgeniya
article8014.jpg

 146 новоутворених ОТГ ризикують не отримати право перейти на прямі міжбюджетні стосунки із державним бюджетом, оскільки там не проведено перші місцеві вибори. 

 Тож необхідно невідкладно вирішити питання про оголошення та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і голів цих новоутворених громад у жовтні 2017 року з огляду на набрання чинності 11 липня 2017 року відповідного закону щодо фінансового забезпечення місцевих виборів. Про це ідеться у листі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка до ЦВК. 

Віце-прем’єр-міністра вважає за необхідне прискорити процес призначення перших місцевих виборів в ОТГ, щодо яких є відповідні звернення облдержадміністрацій, зареєстровані у ЦВК. Він наголосив, що перші місцеві вибори призначаються не пізніше, аніж за 70 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня перших місцевих виборів. Водночас, за його словами, згідно Бюджетного кодексу, бюджети ОТГ мають бути сформовані до 15 жовтня року. «Призначення перших виборів на пізніший період, як показала практика 2016-го, негативно впливає на процес складання Держбюджету. Зокрема ідеться про призначення медичної та освітньої субвенції ОТГ, на процес реєстрації новоутворених громад, формування виконавчих органів рад», - зауважив Зубко. На його думку, відтермінування прийняття рішення ЦВК щодо перших виборів матиме негативний вплив на процес формування інших територіальних громад з різних районів. 
 
Нагадаємо, на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 146 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 676 місцевих рад.
 
Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській - 18, Чернігівській та Черкаській – по 12, Полтавській – 11, Волинській - 10, Житомирській - 8, Херсонській – 7, Вінницькій,   Кіровоградській, Одеській, Херсонській областях – по 7.
 
Ще близько 100 громад на фінальних стадіях завершення процесу об’єднання.
 
146 ОТГ чекають на рішення ЦВК,
11 ОТГ - облдержадміністрації готують звернення до ЦВК,
60 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання,
26 ОТГ чекають на висновок ОДА.
 
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
 
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
В этой теме форума обсуждаем статью "Лист-звернення до громадськості від родини Самохатко"
48 дней назад
В этой теме форума обсуждаем статью "Журналист Крутчак обратился в НАБУ, что бы оно расследовало фальсификации Рабиновичем своих налоговых деклараций"
51 день назад
В этой теме форума обсуждаем статью "Израильская пенсия Рабиновича – мечта любого украинца."
68 дней назад
ledyboss добавляет объявление Требуются партнеры в Бизнес
81 день назад

Вся лента активности