Політичні репресії нового часу

13 февраля 2018 - Aleksandra
article8081.jpg

  Сьогодні близько 30 чоловік з Полтави та району прийшли з прапорами та плакатами до будівлі СБУ, щоб підтримати Ігоря Сороку, який є координатором полтавського осередку «Руху нових сил» (саме цю політичну силу очолює колишній президент Грузії – Міхеіл  Саакашвілі), котрого саме сьогодні викликали на допит.

 
Головним лозунгом акції, яка пройшла біля  будівлі Управління СБУ в Полтавській області було: «Ні поверненню політичних репресій», а також «СБУ=НКВД».
 
 
 
 
Перед початком акції правоохоронці попередили мітингувальників про те, що перешкоджати роботі державної установи не варто, оскільки це протизаконно, а також застерегли від використання будь-яких предметів чи засобів, які можуть нанести шкоди як самим учасникам акції, так і іншим.
 
 
 
 
Власне Ігор Сорока, проти якого відкрито кримінальне провадження за статею «…про підбурення до повалення державного устрою» , а також його прихильники вважають, що СБУ вчиняють не що інше як політичні репресії щодо тих, хто має інакшу точку зору. На допит він прийшов завчасно і розповів про те, що не боїться, адже нічого протизаконного не чинив :
 
«Скажу чесно, я зовсім не переймаюся, адже нічого поганого не зробив. Мені навіть приємно знаходитися в такій компанії, поряд з цією будівлею. Аналогічна ситуація і в інших регіонах. Це все політичні репресії, вони навіть не приховують цього…»
 
На сайті «Руху нових сил» повідомляється про те, що повістки, або усні виклики до обласних управлінь СБУ отримали активісти Дніпропетровщини, Вінниччини, Сумщини, Кіровоградщини. Зокрема координатора РНС Криничанського району Дніпропетровщини Андрія Архіпцева затримали просто посеред вулиці і відвезли на допит до СБУ без жодних офіційних викликів.
 
 
 
 
Полтавські  активісти хотіли бути присутніми під час допиту, проте оперуповноважений СБУ, який мав проводити цей допит заявив, що це неможливо:
 
     «Дана слідча дія, є закритою інформацією і не є публічною, доки немає рішення суду. Я не можу нічого озвучити вам, все що потрібно, я розповім Сороці та його адвокату. Я, як офіційна особа не уповноважена вам надавати будь-які коментарі…»
 
Активісти вимагали, щоб до них вийшов голова УСБУ Полтавщини Юрій Рахівський, проте цю вимогу він не виконав, а замісь цього зустрівся з ініціативною групою. Під час зустрічі головний спецслужбовець області заявив, що всі дії відбуваються за дорученням СБУ і проходять виключно в правовому полі:
 
«У нас є окремі доручення слідчого управління Головного управління СБУ на проведення допиту громадянина Сороки. Ми виконуємо окремі доручення. Допит по кримінальному провадженні, яке знаходиться на розслідуванні в головному управлінні. Це кримінальне провадження за фактом ряду статей, які послугували причиною для порушення справи. Співробітник, який буде допитувати Сороку, все йому пояснить і надасть повну інформацію. Ми будемо виконувати слідчу дію згідно чинного законодавства…»
 
На думку Юрія Рахівського, кожна людина, якщо є необхідність бути допитаною або давати свідчення, повинна це зробити.
 
 
Така відповідь задовольнила не всіх учасників акції. Після завершення зустрічі Рахівського з ініціативною групою, на мітингу було прийняте рішення оголосити недовіру голові СБУ Полтавщини.
 
Один із прибічників Ігоря Сороки розповів про те, що:
 
  «…я симпатизую «Руху нових сил» і справа не в Саакашвілі. Знаючи ситуацію з середини, розумію, наскільки все примітивно і грубо копіюється, як в тоталітарні часи. Тому як член партії, знаючи як все відбувається і розуміючи сфальсифікованість цієї справи, я приїхав сюди, щоб звернути увагу громади на те, що справа сфабрикована, а СБУ не виконує своїх функцій, а захищаю право диктатора Порошенка на свавілля. Тому ми закликаємо всіх виступити проти політичних репресій і переслідувань.»
 
Після закінчення мітингу, біля будівлі Управління СБУ в Полтавській області, учасники акції перейшли до облдержадміністрації, щоб і там висунути свої вимоги. 
 
Олександра Гавриленко
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
110 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
123 дня назад
регистрируется. Приветствуем!
123 дня назад
регистрируется. Приветствуем!
124 дня назад

Вся лента активности