"Доступні ліки" - спосіб влади допомогти хворим

6 марта 2018 - Aleksandra
article8234.jpg

 6 березня, у приміщенні ПАТ “Укртелеком”, відбулась селекторна нарада щодо стану забезпечення Урядової програми “Доступні ліки”. Було обговорено напрями  її вдосконалення та проведення вакцинації з Віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком. 

 

На урядову програму “Доступні ліки” на 2018 рік виділено більш ніж 36 мільйонів гривень. Минулого року ця сума становила майже 26 мільйонів. Завдяки цій програмі українці, які перебувають на обліку у лікаря з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом другого типу та бронхіальної астми отримують безкоштовно ліки.

 

Начальник Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак говорить:

 

— Ми затвердили 23 препарати, які можуть використовувати пацієнти, що перебувають на диспансерному обліку. Наша задача – забезпечити достатню кількість цих ліків. А задача постачальників — надати ліки як вітчизняного виробника, так і закордонного. Сьогодні ці препарати у достатній кількості.

 

Пан Лисак затвердив, що минулого року 300 тисяч чоловік по області отримали необхідні ліки безкоштовно, або з частковою платою. На сьогодні кошти, які виділені на програму у Полтавській області, освоєно на 65%., проте, питання не стоїть в освоєнні коштів, а полягає в доступності цієї програми для населення, призначення цих препаратів лікарем, контроль за станом здоров’я хворого.

 

Олег Пругло – заступник голови Полтавської ОДА розповів про те, що Полтавська область входить до 5 лідерів, за результатами програми “Доступні ліки”:

 

— Тільки за два місяці програмою “Доступні ліки” скористалися 52 тисячі 191 особа. І вони вже отримали необхідні ліки за кошти держави. Січень та лютий не показні місяці, тому за цей рік цифра пацієнтів, які скористаються програмою, збільшиться до 400 тисяч осіб. У нас в області тільки пенсіонерів 400 тисяч, то фактично усі вони забезпечуються необхідними безкоштовними ліками.

 

Віктор Лисак запевнив , що до Полтавської області надійшло понад 7 тисяч доз вакцини від дифтерії, колюшу, правцю  ( кількість даної вакцини збільшилась в 4 рази, якщо порівнювати з минулим роком), полімієліту та кору:

 

 

— Сьогодні жителів хвилює вакцина проти кору, якої не вистачало по всій Україні. Зараз ту кількість, яку отримала наша область, достатньо, щоб зміцнити імунний прошарок та зменшити спади захворювання. Наразі проведена надзвичайно велика робота медичними працівниками.

 

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко запенив, що необхідно забезпечити жителів сіл та ОТГ ліками урядової програми “Доступні ліки” і вакцинації та інформувати населення :

 

 

 

— Жителі сіл повинні бути забезпечені такими ж самими ліками, як і населення міста. Вони повинні бути в однакових умовах. Програми “Доступні ліки” та вакцинація в Україні працюють, і ми спільно робимо все, щоб якість виконання цих програм тільки покращувалася.

 

Олександра Гавриленко

 

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Добавить комментарий
Новые объявления

Нет объявлений для отображения.

Новости сайта
JamesTEf регистрируется. Приветствуем!
211 дней назад
регистрируется. Приветствуем!
223 дня назад
регистрируется. Приветствуем!
223 дня назад
регистрируется. Приветствуем!
225 дней назад

Вся лента активности